29 април 2020 | Кафе пауза

Како да се носи овој летен тренд: Најмодерните шорцеви оваа сезона – Бициклистички

Бициклистичките кои беа популарни во 90-тите години, од пред неколку сезони повторно се актуелизираа од трендсетерката Ким Кардашијан.

Принтот што се враќа во мода секое лето ќе биде популарен и оваа година

Точките се омилен дезен со децении наназад, но најверојатно ќе бидат популарни и во следните неколку години, а оваа пролет и ова лето ќе се носат на многу различни начини.

26 фотографии што покажуваат како изгледа пролетта низ целиот свет

Пролетта не значи само расцутени дрвја, туку и неверојатни бои на зајдисонцето, бубамари и пеперутки, градинарски цвеќиња и долги прошетки со вашето куче.

Направете кафе „Шакерато“ за 5 минути: Рецепт за кремасто кафе без млеко

За „Шакерато“ не се потребни многу состојки, само кафе и мраз, а може да си играте и со други адитиви како слатки сирупи и додатоци или алкохол.

Меки и пенести „бонбони“ кои го одржуваат срцето здраво и се здрава замена за шеќерот

Не треба да потрошите повеќе од 100 денари за половина килограм свежи урми и да ги користите за да подготвите вкусни намази, брзи десерти или паста за да го замените шеќерот или медот.

7 тајни што не треба да ги кажувате никому

Кога сте среќни, сакате да му кажете на целиот свет за вашата радост. Но, не треба секој да ги знае деталите за вашиот живот.

Тест: Изберете круна и дознајте нешто повеќе за себе

Изберете една од четирите круни и дознајте нешто повеќе за вашата личност.

10 животни кои имаат најсилен загриз

Просечната јачина на загризот кај човекот е доволна за да скрши лушпа од ф’стак.

Зошто Британците возат на левата страна и уште 10 нормални работи во некои земји што ги збунуваат странците

Културните разлики понекогаш може да доведат до засрамувачки или збунувачки ситуации, па затоа прочитајте ги најнеобичните работи што може да ве изненадат при посета на друга земја.

5 работни места кои се совршени за припадниците на хороскопскиот знак Овен

Доколку сте Овен, можеби се прашувате која работа би била најдобра за вас?

Пивара Скопје во партнерство со Grouper.mk започнува иницијатива за поддршка на угостителските објекти

Под мотото „Бевте тука за нас, сега ние за вас“ им помагаме на нашите партнери за полесно да се справат со новите промени и услови.
Датум: 29 апр 2020
, Автор: