Принтот што се враќа во мода секое лето ќе биде популарен и оваа година

Принтот што се враќа во мода секое лето ќе биде популарен и оваа година

Точките се омилен дезен со децении наназад, но најверојатно ќе бидат популарни и во следните неколку години. Оваа пролет и ова лето, како што се очекуваше, тие се враќаат на модниот престол и ќе се носат на различни начини – класични, комбинирани со впечатливи бои или како додаток на некој друг дезен. Во продолжение погледнете какви точки ќе се носат оваа година.

Точки и цветови за романтични и нежни дами

 

View this post on Instagram

 

A post shared by #camaleondorado (@inspicsxagm) on

Посебен детаљ на впечатливите бои

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CRISTINA ★ FASHION YOUTUBE UK (@pop.in.its.cristina) on

Класични точки, мали или големи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROSE BOUTIQUE (@roseboutique.pl) on

Погледнете кои се 8-те трендови за убавина за 2020 година со кои сите се опседати.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар