19 ноември 2015 | Кафе пауза

Гламур, сексапил и стил: 7-те најскапи филмски фустани

Зад филмските костими се кријат неверојатни приказни.

7 прекрасни изјави за убавината од познатите дами кои ќе ви ја подигнат самодовербата

Кога станува збор за изгледот и самодовербата, овие дами ги одбрале своите зборови и со тоа ни помагаат да се чувствуваме посигурно во себе.

Девојки, опуштете се: Ниеден маж не се грижи за овие 8 нешта за време на секс

Во време кога целиот свет се фокусира и на најмалите детали од изгледот, сите ние посакуваме да бидеме совршени. Па дури и „таму долу“. Но, за овие 8 нешта ниеден маж не се грижи.

Прекрасната готска капела на Универзитетот Кембриџ претворена во небо полно со ѕвезди

Дигиталниот проекциски артист Мигел Шевалиер ја претворил универзитетската капела во прекрасна позадина за неговото спектакуларно лајт-шоу.

ТВ серија: Црна шифра (Code Black)

ТВ серија за бројните случаи со кои се соочуваат докторите од најпосетуваната болница во Лос Анџелес

4 вистини кои ќе ви помогнат подобро да ги разбирате мажите на различна возраст

4 возрасни групи со свои специфични карактеристики на однесување во кои можат да се сместат сите мажи.

За вистинските дами: Ситници кои ги полудуваат сите мажи

Постојат неколку ситници кај жените кои се сосема обични и едноставни, но кои имаат моќ да ги маѓепсаат мажите.

Љубов на далечина: Креативен пар наоѓаат уникатен начин да останат поврзани

Ова е одлична идеја за сите парови кои моментално се многу оддалечени...

Како секој од хороскопските знаци ќе умре?

Бидејќи не постои начин да се предвиди смртта, имајте на ум дека овие предвидувања се направени исклучиво за забава. Уживајте!

Артисти им даваат нов живот на детските цртежи со чудовишта со цел да ја поттикнат креативноста

„Нашата визија е да им помогнеме на децата да ја препознаат моќта на нивната имагинација и да ги поттикнеме да го следат својот креативен потенцијал“