Како секој од хороскопските знаци ќе умре?

Смртта е неизбежен дел од животот. Ако имаме среќа, таа ќе дојде по долг и среќен живот. Па, ако сакате да дознаете нешто повеќе за начинот на кој ќе умрете, тогаш можеби би требало да се консултирате со астрологијата… Но, бидејќи не постои начин да се предвиди смртта, имајте на ум дека овие предвидувања се направени исклучиво за забава. Уживајте!

Како секој од хороскопските знаци ќе умре?

Овен (март 21 – април 19): Ќе ве закопа лавина од снег на Еверест.

Бик (април 20 – мај 20): Ќе се врзете околу дрво во шума со лисици и ќе го голтнете клучот.

Близнаци (мај 21 – јуни 20): Ќе изгубите битка од нинџа која ќе ве пресече на половина.

Рак (21 јуни – 22 јули): Ќе се заглавите во оџакот на вашиот бивш партнер.

Лав (23 јули – 22 август): Ќе се обидете да направите селфи со змија ѕвечарка.

Девица (23 август – 22 септември): Ќе ве удри шок кога ќе заглавите во дом за свингери.

Вага (23 септември – 22 октомври): Ќе умрете од неодлучност во продавница за замрзнат јогурт.

Скорпија (23 октомври – 21 ноември): Ќе имате премногу секс.

Стрелец (22 ноември – 21 декември): Ќе се тркалате по рид за забава.

Јарец (22 декември – 19 јануари): Ќе ве остават на Јупитер.

Водолија (20 јануари – 18 февруари): Ќе се журкате премногу.

Риби (19 февруари – 20 март): Ќе умрете од јадење суши.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. dzeki Reply

    do nepismenite predevuvaci na vesti,se izvinuvam, do nepismenite “novinari”.. zamrznat jogurt e stara angliska izreka za sladoled

Остави коментар