21 мај 2014 | Кафе пауза

Масажа за подобар секс

Размислувајте за масажата како за секс без пенетрација – вака нѐ подготвува лиценцираниот физиотерапевт од Њујорк Хуан Уроса.
Датум: 21 мај 2014
, Автор:

35 причини зошто вашата сестра ви е најдобра пријателка

Еве само дел од причините зошто вашата сестра ви е најдобра пријателка. Доволно за уште веднаш да ѝ се јавите и да ѝ кажете колку ја сакате.
Датум: 21 мај 2014
, Автор:

Разлики помеѓу животот додека сте сингл и животот во врска

Некои промени си доаѓаат со годините, но голем дел од животните ситуации се менуваат под влијание на заедничкиот живот со партнерот...
Датум: 21 мај 2014
, Автор:

Задолжителни парчиња накит за ова лето од Oxette

Еден од најпознатите брендови за накит Oxette уште еднаш покажа дека знае како женственоста да ја преточи во прекрасни несекојдневни парчиња на накит.
Датум: 21 мај 2014
, Автор:

20 вистини за исполнет живот

Доколку се чувствувате преплавено или изморено од вашиот живот, погледнете ги наредниве 20 вистини кои ќе ви помогнат полека да го најдете патот до вашиот внатрешен мир...

Запознајте ја Попи, има 24 години и е најстарата мачка на светот

Со свои 24 години, што е еднакво на 114 човечки години, Попи е мала, но важна кафено-црна мачка од Борнмут, Велика Британија.
Датум: 21 мај 2014
, Автор:

Мафини со вкус на јагоди и ванила

Десерт кој ќе ве расони и ќе ве исполни со среќа...

Креации од камења кои ги рушат законите на физиката и си поигруваат со нашата перцепција

Артистот Хиротоши Ито ни ги претставува камењата како необични хумористични креации во кои ќе треба да погледнете два пати за да ги сфатите сосема.
Датум: 21 мај 2014
, Автор:

Нов моден тренд: Овошни дизајни

Започнувајќи од јагоди и цреши, па сѐ до лимони и портокали, ова лето овошните дизајни и аксесоари ќе бидат најжешкиот моден тренд.