Смелост, сочувство, хумор: Кој е вашиот бренд?

Каква е сликата која ја даваме за себе?

15 неверојатни факти за Кока-кола

Неколку факти за Кока-колата кои веројатно не сте ги знаеле досега.

Најбараните модели: 4 бренда на обувки по кои сите лудуваат на социјалните мрежи

Да ве праша некој кои брендови имаат најјака армија од фанови на социјалните мрежи, веднаш би ви паднале на памет Маноло, Стјуард, Кристијан, Џими.. Но, тогаш би погрешиле уште во стартот.

Факти кои сигурно не ги знаевте за брендот „ШАНЕЛ“

Непотребно е да се каже дека „Шанел“ е еден од најпознатите и најпрестижните светски брендови кога е модата во прашање.

Мислевте дека знаете сè за Луи Витон? За овие факти сигурно никогаш не сте слушнале

Иницијалите „ЛВ“ може да се забележат насекаде, на модните писти, на многубројните креации на познатите дами.

Важноста на чантите за жените: Што кажува за вас онаа која ја носите?

Чантата која ја носиме е симбол кој на светот му кажува нешто повеќе за нас.

15 причини да изберете андроид смартфон пред ајфон

Ајфонот некако останува најпопуларниот смартфон кој денеска постои на пазарот, иако кога ќе ги разгледате набројаните причини кои следуваат тоа не е баш разбирливо.

Значењето на боите во процесот на дизајнирање на логоа

Кога дизајнирате лого за вашата компанија, од голема важност е во вистинско време да се запрашате каков вид емоции сакате да постигнете со вашиот бренд.
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Есенската колекција на Дејвид Бекам направена во соработка со „H&M“

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам ја презентираше својата нова колекција „Bodywear“ во соработка со брендот „H&M“, на која тој самиот ќе биде заштитно лице.

Алонсо Матео – најдобро облеченото петгодишно дете

Овој мини фешониста ги носи најдобрите модни комбинации, се смешка харизматично и позира пред камерата, како да е искусен фотомодел.

Секси „готвач“ во реклами на кој воздивнува секоја жена

Овој разголен дечко го забрзува отчукувањето на срцето на безброј жени низ светот со рекламите за брендот Крафт, во кои тој готви многу секси...

Најсовршеното место за реклама

Весникот „Mumbai Mirror“ нашол совршено место за реклама на популарниот бренд „Лакост“. Ја сместил веднаш до веста „15.000 крокодили избегале од фарма во Јужна Африка“.
Датум: 29 јан 2013
, Автор: