Есенската колекција на Дејвид Бекам направена во соработка со „H&M“

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам ја презентираше својата нова колекција „Bodywear“ во соработка со брендот „H&M“, на која тој самиот ќе биде заштитно лице.Есенската колекција на Дејвид Бекам направена во соработка со „H&M“Колекцијата е инспирирана од класичните спортски парчиња, а се состои од удобни тренерки, спортски маици, пижами и машки боксерки.Есенската колекција на Дејвид Бекам направена во соработка со „H&M“ Есенската колекција на Дејвид Бекам направена во соработка со „H&M“

„Воодушевен сум од ретро стилот на мојата нова ‘Bodywear’ колекција. Сигурен сум дека овие парчиња облека ќе се носат во текот на целата година“ – изјави тој.

Есенската колекција на Дејвид Бекам направена во соработка со „H&M“ Есенската колекција на Дејвид Бекам направена во соработка со „H&M“ Есенската колекција на Дејвид Бекам направена во соработка со „H&M“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар