Мона Лиза направена од 2.156 макари во разни бои

Сопствениците на кројачкиот салон „Ejjeh & Sons“ кој се наоѓа во Либан, ја реновирале својата работилница и по тој повод решиле да ја промовираат промената преку една модерна уметничка инсталација.Мона Лиза направена од 2.156 макари во разни боиЗа оваа цел, тие ја овластиле маркетинг агенцијата „République Beirut“, кои за нив ја изработиле оваа слика од Мона Лиза направена од 2.156 макари во 63 бои. За осмислување на ова дело биле потребни три месеци, а на него работеле 10 дизајнери. Сега сликата се наоѓа на излогот на кројачкиот салон и ги воодушевува случајните минувачи.Мона Лиза направена од 2.156 макари во разни бои Мона Лиза направена од 2.156 макари во разни бои Мона Лиза направена од 2.156 макари во разни боиБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар