Модни трендови за пролет 2014: Еве што предложува H&M!

Оваа година, пролетната сезона ќе биде во знакот на кожните бајкерски јакни, здолништа и чизми, а за надополнување на изгледот задолжени се цветните дезени и мотиви, точките и розовата боја.
Датум: 18 мар 2014
, Автор:

Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година

Овогодишната есенска машка колекција ја карактеризираат џемперите, а покрај нив претставени се и неколку јакни, палта и кошули.

Поглед кон зимската колекција на „H&M“ за сезоната 2013-2014

Шведскиот моден бренд „H&M“ претстави еден мал дел од својата зимска колекција за оваа година, а за тоа им помогна холандската моделка Даутцен Крус.

Есенската колекција на Дејвид Бекам направена во соработка со „H&M“

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам ја презентираше својата нова колекција „Bodywear“ во соработка со брендот „H&M“, на која тој самиот ќе биде заштитно лице.

Фантастична кампања на „H&M“ која го воодушеви светот

Шведската компанија „H&M“ ја ангажирала моделката Џени Ранк, која носи големина 40, да ја промовира нивната најнова колекција на костими за капење...

Куклите на излозите во бутиците се здебелуваат?

Шведскиот бутик H&M поставил реалистично обликувани манекенки на излогот, со цел нивните муштерии да видат како навистина облеката ќе изгледа на нив.

Костими за капење H&M за лето 2012

Погледнете дел од колекцијата и одберете го вашиот омилен модел за оваа летна сезона.
Датум: 12 мај 2012
, Автор:

H&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDS

Колекцијата е интересен микс од весели парчиња со племенски принтови и хипи стил, креирани од интернационални артисти...
Датум: 02 мај 2012
, Автор:

Надополнување на пролетната колекција на „H&M“

Веќе имавме прилика да видиме дел од пролетната колекција на „H&M“, но овојпат станува збор за нејзино надополнување, а новите парчињата ги презентира познатата германска моделка Тони Гарн.

Колекцијата пролет/лето 2012 на „H&M“

Повеќето комбинации се направени во светли и тренди бои, а колекцијата вбројува фустани, чевли, панталони, здолништа, сакоа, очила за сонце, блузи, кошули...

Есенската колекција на H&M

„H&M“ за оваа есен се определи за смела колекција која се одликува со женственост. Колекцијата за возрасни се состои од 24 парчиња облека, а на повеќето од нив е застапен цветен дезен.