H&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDS

H&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDS

Автор: Симона Ристоска

Оваа година познатиот шведски бренд H&M ја посвети својата кампања за лето 2012 на борбата против ХИВ/СИДА . Целта е да се подигне свеста кај младите денес и да се поттикнат што повеќе да се информираат за тоа како да се заштитат од опасниот вирус. Она што е можеби најважно во врска со оваа кампања, освен вниманието што го привлекува, е фактот дека H&M ќе поделат 25% од приходот од колекцијата на четири различни организации кои помагаат во превенцијата од ХИВ/СИДА преку едуцирање и информирање.  За неверојатно краток период од лансирањето на кампањата, компанијата успеа да подигне преку 6,5 милиони долари. Ова е трета акција од овој тип што ја организира овој бренд.H&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSСамата колекција е интересен микс од весели парчиња со племенски принтови и  хипи стил креирани од интернационални артисти, дизајнери и илустратори со кои компанијата склучи партнерство за новата кампања. Она што компанијата успеа да го потврди е токму тоа што многу дизајнери претходно го имаат констатирано, модата не е само во облеката, модата е поврзана со идеите, начинот на кој живееме и сè она што нè опкружува.H&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSОсвен преку добар шопинг, компанијата им овозможи многу интересен начин на младите да се вклучат уште поактивно во целиот проект – „Бакнување за кауза“. Сè што треба е да ја зграбите драгата личност и да го овековечите бакнежот со добра фотографија. Логирајте се на fashionagainstaids.com и H&M ќе донира по 1 долар за секоја испратена фотографија.H&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDSH&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDS


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар