Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година

За претставување на својата нова есенска колекција за мажи, шведската модна куќа „H&M“, го ангажирала моделот Шон Оупри. Фотографиите ги направил познатиот фотограф Дејвид Ромер во Њујорк. Овогодишната есенска машка колекција ја карактеризираат џемперите, а покрај нив претставени се и неколку јакни, палта и кошули.Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар