15 октомври 2015 | Кафе пауза

Тест на проф. Китаока: Ротирачки змии кои веднаш ја мерат количината на вашиот стрес

Иако најчесто се во функција на забава, оптичките илузии имаат и многу поширока примена, од медицината и технологијата, па сè до уметноста.
Датум: 15 окт 2015
, Автор:

Топ 5 нијанси на кармин кои ќе ги обожавате оваа есен

Многу шминкери ќе ви кажат дека ефективниот кармин е доволен.

4 видови инфекции кои може да се појават на кожата под градите

Најверојатно не гледате често што се случува на кожата под градите, барем не додека не се појави некој проблем.

9 зборови и реченици кои сите треба почесто да ги кажуваме

Велат дека ништо не може да нè повреди како зборовите што ги кажуваат и работите кои ги прават луѓето кои ни се најблиски. Но, што е со она кое не го прават и не го кажуваат?

Трикови за нанесување ајлајнер кои секоја жена би требало да ги знае

Нанесувањето ајлајнер не е ниту малку лесен процес, бидејќи тој бара мирна рака и прецизност. Затоа е неопходно да знаете некои трикови...

Факти кои сигурно не ги знаевте за брендот „ШАНЕЛ“

Непотребно е да се каже дека „Шанел“ е еден од најпознатите и најпрестижните светски брендови кога е модата во прашање.

ТВ серија: Малцински извештај (Minority Report)

ТВ серија базирана според филмот со истото име од Стивен Спилберг

Овие 5 производи ја ублажуваат депресијата и го подобруваат расположението

Недостатокот на одредени материи може да придонесе за влошување на расположението кај личноста која пати од депресија.

Бидете свесни: 3 начини да поддржите личност која страда од ментална болест

Со помош на следниве 3 нешта, вие можете да ги поддржите и да им помогнете во нивните битки.

13 поинакви начини на кои артистите ја покажуваат својата љубов

Артистите се уникатни, чувствителни и имаат неверојатна способност да ја прочитаат секоја ваша потреба.

4 основни чекори кои ќе ве одведат до вистинска љубов

Не постои универзална тајна која може да ви помогне да пронајдете љубов. Но, сепак постојат неколку чекори кои можат да ве насочат кон таа насока.
12