Уникатни радијатори кои ќе му дадат сосема несекојдневен изглед на вашиот простор

Радијаторите служат за да ни даваат топлина, но тоа не значи дека мора да се состојат од одреден број здодевни ребра какви што вообичаено имаме по домовите и канцелариите.

Уникатни радијатори кои ќе му дадат сосема несекојдневен изглед на вашиот простор

Овие дизајни ги надминуваат границите на вообичаеното и секојдневното, и прават радијаторот да има и декоративна улога, а понекогаш и дополнителна функција, покрај топлотната. Во форма на декоративен предмет кој воопшто не можете да препознаете дека е радијатор, со дополнителна функционалност да дели две простории, со прегради за сушење на крпите или со свитливост и мобилност благодарение на кои можете да си ја донесете топлината до секоја точка во домот – овие радијатори се прекрасни креации кои можат да го претворат просторот во вистинско артистичко доживување.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар