Луди фотографии кои покажуваат колку e навистина студено во Америка

За време на неодамнешниот топол бран во Австралија се срушија многу рекорди, а сега на другиот крај од спектарот „поларниот вител“ ја замрзна Америка.

Водич за ладно кафе низ светот

Доколку сакате да дознаете нешто повеќе за приготвувањето ладно кафе низ светот, продолжете со читање. Сигурно ќе запомните некој интересен факт кој ќе го споделите со своите пријатели.
Датум: 21 јул 2014
, Автор:

Прошетка по скалите кои водат кон рајот

Забранета и спектакуларна прошетка...

Уметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во Балтимор

Градските власти во Балтимор сакаат да го разубават својот град додавајќи малку улична уметност во него...

Шокантни факти за водата

Чистата вода за пиење, всушност, е многу голем проблем...

Историјата на чајот низ светот

Ќе се согласите дека пиењето чај е совршен миг за одмор и уживање во друштво на најблиските. Историјата на чајот и традициите на пиење чај се разликуваат од земја во земја...

Книга: „Смртно вљубена“ – Федерика Боско

Пристигна Бриџит Џонс на италијански начин.
Датум: 05 јун 2013
, Автор:

Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналин

Слајдинг Рок меѓу туристите е познат по мазната карпа на која можат да добијат одлично адреналинско лизгање.

Филм: Убивајќи ги нежно (Killing Them Softly)

Америка не е држава. Таа е само бизнис.

Со какви играчки си играат дечињата ширум светот?

фотографот Габриеле Галимберти патувал 18 месеци околу светот, фотографирајќи разни деца со нивните омилени играчки.

Незаборавни локации од најпознатите филмски сцени

Фотографии од најпознатите филмски сцени, како и од локациите на кои тие биле снимени...

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Повеќе работни места, пониска школарина, легализација на марихуаната, хомосексуални бракови, стоп за војните, повеќе истражувачки мисии во вселената...
Датум: 25 окт 2012
, Автор:
12