Луди фотографии кои покажуваат колку e навистина студено во Америка

Екстремните временски услови стануваат сè почести. За време на неодамнешниот топол бран во Австралија се срушија многу рекорди, а сега на другиот крај од спектарот „поларниот вител“ ја замрзна Америка.

Поларниот вител го сочинуваат силни ветришта високо во атмосферата што го држат студениот воздух околу Арктикот. Понекогаш, како оваа година, воздухот може да залута кон југ и да ги зафати населените места во Северна Америка. Чикаго е еден од градовите кои се најмногу погодени, а температурите се со рекордно ниско ниво. Погледнете како изгледа студот во Америка.

1. Замрзнуваат и меурите од сапуница

Фотографии кои покажуваат колку e всушност студено во Америка

2. „Брат ми беше на еден од неколкуте летови кон Чикаго ова утро и го фотографираше замрзнатото езеро Мичиген од авионот“

Фотографии кои покажуваат колку e всушност студено во Америка

3. По два дена замрзнат дожд се направил овој калап

Фотографии кои покажуваат колку e всушност студено во Америка

4. Во Минесота експлодирало казанче

Фотографии кои покажуваат колку e всушност студено во Америка

5. „Сестра ми ја отвори вратата од автомобилот во Чикаго“

Фотографии кои покажуваат колку e всушност студено во Америка

6. Извлекување на најдоброто од ниските температури

Фотографии кои покажуваат колку e всушност студено во Америка

7. Пожарникар после работење на температура од -40 степени

Фотографии кои покажуваат колку e всушност студено во Америка

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар