4 јасни знаци дека вашата врска е далеку од совршена

Доколку некои ситуации постојано се повторуваат, не треба да живеете во заблуда дека вашата врска е совршена.

Колку е добар сексот за една вечер за психичкото здравје?

Додека мажите жалат за приликата за секс што ја испуштиле, жените често пати зажалуваат бидејќи имале секс за една вечер.

Езерото Атабад: Рајско место создадено од катастрофа

Езерото со тиркизна боја во подножјето на импресивните планини стана туристичка атракција што ја посетуваат илјадници луѓе од целиот свет.

20 работи што треба да ги направите за себе доколку сте сингл за Денот на вљубените

Наместо да жалите затоа што сте сами, овој Ден на вљубените посветете го на љубовта кон себе.

Тајната на среќниот живот е уживање во малите нешта: Разговор со инстаграмџиката Ана-Марија Арџанова

„Јас најмногу уживам кога денот ќе ми помине со моето семејство и со моите најблиски пријатели, затоа што не постои поголемо богатство од нив.“

Љубовен хороскоп за февруари 2019-та година

Февруари е месецот на љубовта и сите хороскопски знаци ги очекуваат добри вести.

Луди фотографии кои покажуваат колку e навистина студено во Америка

За време на неодамнешниот топол бран во Австралија се срушија многу рекорди, а сега на другиот крај од спектарот „поларниот вител“ ја замрзна Америка.

7 суптилни знаци дека можеби сте зависни од стрес

Дали вашата листа со обврски е бескрајна, но вие сепак волонтирате да сработите уште нешто?

8 неочекувани знаци за неправилна функција на црниот дроб што не треба да ги игнорирате

Црниот дроб е навистина важен орган кој е одговорен за многу телесни функции, а неговата неправилна функција може да биде и фатална.

Според научниците, децата под 14 години не се безбедни самите да поминуваат прометни улици

Сите знаеме дека улиците можат да бидат опасни, а проблемот станува уште пострашен кога станува збор за деца.