Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналин

Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналин

Слајдинг Рок е авантуристички рај сместен во близина на гратчето Бревард во американската држава Северна Каролина, кој меѓу туристите е познат по неверојатно мазната карпа на која можат да добијат одлично адреналинско лизгање. Таа е долга 18 метри, а по неа постојано течат по околу 40.000 литри вода во минута. Лизгањето трае неколку секунди пред да се стигне до мал природен базен длабок околу два метри.Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналинЗа ова задоволство се плаќа влез од само 2 долари, а оние кои не сакаат да се спуштат по природната лизгалка можат да ги набљудуваат другите како го прават тоа од двете платформи покрај карпата.Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналин Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналин Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналин Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналин Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналин Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналин Лизгалка на карпа за трагачите по забава и адреналин


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар