Незаборавни локации од најпознатите филмски сцени

Фотографии од најпознатите филмски сцени, како и од локациите на кои тие биле снимени...

10 фантастични цитати од големите умови

Убавата и мудра мисла секогаш може да ни даде кураж, мотивација, желба, надеж и спокој. Ова се 10 одлични цитати кажани од големите умови, кои секоја мисла знаеле да ја преточат во поука.

64 лабави песнички за љубителите на инди поп музика

Сакате да ви свират релаксирачки, мирни ноти, додека ги вршите вашите задачи на работа или спремате некој испит за на факултет?

Порно актерките се посреќни од останатите жени?

Според новото истражување, тие се психолошки поздрави, посреќни, имаат голема самодоверба, подобар квалитет на живот, попозитивни се, имаат повеќе енергија и подобро спијат.

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Испровоцирани од нехигиена и негрижа за домот, американските студенти го изразуваат револтот преку пресмешни, хистерични белешки, посветени на цимерот. :)

Илустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливоста

Тие се дел од владина кампања, која ги повикува граѓаните да им се спротивстават на нездравите животни навики.
Датум: 28 ное 2012
, Автор:

Дали и ова утро се разбудивте намрштени?

Повеќе од половина луѓе толку тешко се расонуваат, што избегнуваат да проговорат дури еден час после станувањето од топлата постела.