21 април 2021 | Кафе пауза

Мај им носи љубов од бајките на овие 3 хороскопски знаци

Ова е период од годината кога сè се буди, имате повеќе енергија, се раѓаат некои нови емоции и љубовта цвета.

5-те најдобри намирници за заштита на животната средина

Денот на планетата Земја е одличен потсетник за тоа која храна е добра кога станува збор за зачувување на животната средина.

7 работи што не сте ги знаеле за најдолгиот пат во светот

Мајкл Штрасер ја носи титулата најбрз велосипедист кој го поминал овој пат. Му биле потребни 84 дена, 11 часа и 50 минути за да го стори тоа.

За удобност во домот: Дали сте чуле за трендот букле?

Овој тренд продолжува да доминира во светот на ентериерите, завиткувајќи ги најмеките парчиња мебел со бесконечна волнена ткаенина.