Уметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во Балтимор

Уметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во Балтимор

Градските власти во Балтимор, Америка сакаат да го разубават својот град додавајќи малку улична уметност во него. За таа цел со помош на неколку уметници почнале да си играат со најфреквентните градски крстосници. На една од нив уметниците исцртале патенти кои се отвораат кон едниот крај, додека друга потсетува на терен за детски игри. Досега имаат „возобновено“ само две крстосници, но овој проект ќе продолжи и понатаму додека здодевниот асфалт не стане малку позабавен за минувачите.

Уметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во БалтиморУметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во БалтиморУметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во БалтиморУметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во БалтиморУметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во БалтиморУметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во БалтиморУметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во БалтиморУметнички пешачки премини ги разубавуваат крстосниците во Балтимор


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар