Експлозивен перформанс на 14-годишно момче кој ќе ве натера веднаш да почнете да танцувате

Експлозивен перформанс на 14-годишно момче кој ќе ве натера веднаш да почнете да танцувате

На ова момче му беа потребни само неколку секунди за да ја крене цела публика на нозе и да ги натера судиите од шоуто за таленти „The Voice“ да почнат да танцуваат. Станува збор за Тилман кој и покрај тоа што има само 14 години, има неверојатно голема музичка енергија во себе која ниту еден од вас нема да ве остави рамнодушни.

Неверојатен перформанс на 14-годишно момче кој ќе ве натера веднаш да почнете да танцувате

Погледнете го неговиот перформанс кој едноставно нема да можете да престанете да го гледате. Тилман веднаш ќе ве натера да заиграте и ќе ви ја наполни душата со позитивна енергија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар