Филмски предлози: Хорор филмови од 2014

Филмски предлози: Хорор филмови од 2014

Датум: 22 ное 2014
Коментари: исклучени

Во 2014 имаше неколку добри хорори. Огледало на смртта (Oculus) беше еден од нив, а во продолжение следуваат уште седум.

1. Бабадук (The Babadook)

Филмски предлози: хорор филмови од 2014Главни улоги: Еси Дејвис, Ноа Вајсман, Хејли МекЕлхини

Времетраење: 93 минути

Наша оценка: 9/10

Кратка содржина: Амелија на своето синче му чита приказна за нешто слично на Баба Рога, по што тој почнува да се плаши од тоа чудовиште. Амелија мисли дека тоа е неговата детска фантазија, но можеби не е така. Филмот е морничав и вознемирувачки, на моменти дури и доста непријатен за гледање. Ова е веројатно најдобриот хорор за годинава.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини