22 ноември 2014 | Кафе пауза

5 причини поради кои би требало да го избришете вашиот Фејсбук профил

Иако досега можеби не сте размислувале на темава, ова се 5 причини поради кои вашиот профил на Фејсбук треба да биде барем на пауза, ако не и целосно избришан.
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

Зарем домашните миленичиња можат да изгледаат послатки?

Што барале да се пикнат во шолји за кафе и чај не знаеме, но знаеме дека благодарение на тоа станале уште понеодоливо слатки.
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

6 четки кои мора да се најдат во вашиот несесер

Во денешно време има премногу продукти за разубавување кои ги преполнуваат нашите фиоки и несесери. Многу важен дел од рутината при шминкањето се четките, а овие 6 мора да се најдат во вашиот козметички несесер.

Вкусни и здрави колачи кои не се прават со брашно и шеќер

Ако сакате да ги замените брашното и шеќерот во слатките рецепти, веројатно досега не сте се сетиле на оваа магична состојка – слаткиот компир...
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

Древен руски рецепт: Третман со кој влакната од лицето и телото сосема ќе исчезнат

Секоја жена која се грижи за својот изглед знае колку време и пари се потребни за редовна депилација и бричење, а особено здодевни за средување се влакната на лицето.
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

Како да ја зајакнете вашата љубовна врска со љубезност и дарежливост?

Ова се 15 мали гестови кои загарантирано ќе ја зајакнат вашата врска.
Датум: 22 ное 2014
, Автор: