Древен руски рецепт: Третман со кој влакната од лицето и телото сосема ќе исчезнат

Древен руски рецепт: Третман со кој влакната од лицето и телото сосема ќе исчезнат

Секоја жена која се грижи за својот изглед знае колку време и пари се потребни за редовна депилација и бричење, а особено здодевни за средување се влакната на лицето. За среќа, постои решение кое се крие во еден древен руски рецепт за трајно ослободување од влакната. Со неколкумесечен третман, влакната најпрво ќе се изретчат, а потоа и сосема ќе исчезнат. Третманот можете да го применувате на сите делови од лицето и телото.

dreven-ruski-recept-tretman-so-koj-vlaknata-od-liceto-i-teloto-sosema-kje-ischeznat-kafepauza.mk

Начин на подготовка и третман:

Соберете повеќе лушпи од ореви и запалете ги. Добиениот пепел прелијте го со вода. На една лажица пепел прелијте 1 литар вода. Оставете ја смесата да отстои 12 часа, а потоа натопете памук во течноста и тапкајте ги деловите од кожата од кои сакате да ги отстраните влакната.

Потребно е да ја повторувате постапката повеќе пати на ден а смесата можете да ја држите на себе до 30 минути во вид на облога.

Ефектот набрзо ќе почне да се познава.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Lile Reply

  Za ovaa statija sto ja imate objaveno
  http://www.kafepauza.mk/zivot/dreven-ruski-recept-tretman-so-koj-vlaknata-od-liceto-i-teloto-sosema-kje-ischeznat/
  Luspite od orevite se onoj drveniot del od orevot ili zeleniot del koga se na drvo sto go imaat vo Maj koga se mladi?
  Pozdrav

 2. ina Reply

  Здраво,сакам да прашам дали можам да се депилирам или бричам истовремено додека трае неколку месечниот третман,или несмеам да го правам тоа зада не го уништам третманот?фала однапред!

 3. ina Reply

  Здраво,сакам да прашам дали можам да се бричам и депилирам додека трае неколку месечниот третман или несмеам да го правам тоа зада не го уништам дејството на третманот.фала однапред!

Остави коментар