16 ноември 2020 | Кафе пауза

Како да знаете колку благо е премногу благо?

Дури и ако сте на диета, понекогаш нема да можете да одолеете да посегнете по грицки или по колачи и малку да се наградите.

Најважната ситница што ја бара секој хороскопски знак кај својот партнер

Кога точно знаете што барате кај некоја личност, без разлика дали станува збор за пријател или љубовен партнер, полесно е да го пронајдете тоа што го барате.

Ликер од мушмули: Го прочистува црниот дроб, ги регулира холестеролот и варењето на храната

Мушмулите се полни со витамин Ц и го зајакнуваат имунитетот и со тоа ве штитат од сезонските настинки. Ако веќе сте настинале, тие ќе ви помогнат во борбата против кашлицата.

Плетени парчиња облека: 7 комбинации за 7 дена

Кон крајот на есента, широките џемпери и меките кардигани ги заменуваат сите тенки кошули и маички што ги носевте дотогаш и стануваат главен дел од вашите комбинации.

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Во обид да им помогне на своите постари кучиња да бидат посвоени, едно засолниште за животни во Флорида дојде до една разиграна идеја.

10 грешки во домаќинството што го прават вашиот дом неудобен

Некои постапки резултираат со залудно вложен труд или со некои сериозни хигиенски грешки. Во продолжение погледнете кои работи низ куќата ги правите на погрешен начин.

Колачиња со путер од кикиритки кои станаа многу популарни на социјалните мрежи

Постои љубов кон целата храна, а потоа има и љубов кон десертите. Ако барате десерт кој можете да го направите многу брзо, го најдовме рецептот за вас.

Кујнски трик: Како да го омекнете месото со состојки кои веќе ги имате дома?

За време на карантинот, несомнено е дека креативноста во кујната се искачи - на социјалните мрежи се шират кулинарски трикови кои заштедуваат пари, но и состојки.

Нешто што мора да го погледнете: Хорор филм во кој сите закони престануваат да постојат за 12 часа

Што ако одеднаш се појави беззаконие, во кое се толерираат и најсуровите злосторства, како што е убиството?

Еве како да ги организирате полиците за книги и да го освежите домот

Книгите се нешто што сите го поседуваме и честопати се многу незгодно распоредени, но со неколку трикови и мали модификации тие можат да станат практична, функционална и естетски убава декорација.