Еве како да ги организирате полиците за книги и да го освежите домот

Еве како да ги организирате полиците за книги и да го освежите домот

Дизајнот на ентериерот е активност што првенствено нè поврзува со малку поголеми трошоци, но сигурни сме дека знаете како со помош на клучни детали е можно да се направи промена во буџетот што нема да го уништи паричникот премногу. Книгите се нешто што сите го поседуваме и честопати се многу незгодно распоредени, но со неколку трикови и мали модификации тие можат да станат практична, функционална и естетски убава декорација.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kinne Andersen (@kinneandersen)

Полиците за книги честопати се монотони и зафаќаат простор, па зошто истите полици да не ги претворите во интересна декорација што ќе го комплетира секој простор? Една од можностите се наједноставните полици на кои ќе ги распоредите книгите и ќе ги потенцирате посакуваните наслови и ќе украсите сè заедно, на пример со цвеќиња. Она што бара малку поголема инвестиција се вертикалните полици, но исто така е површина на која можете да ставите некои други скапоцени предмети или ситници и на тој начин да комбинирате книги и детали што ја отсликуваат вашата личност. Што се однесува до бојата, најчесто тие се бели или беж, но ако сакате малку позаиграна боја, не се исклучуваат живописните бои.

Со цел да ве инспирираме најдобро да ги искористите или да создадете нови полици за книги, подолу издвоивме неколку поедноставни, како и нешто посложени идеи за кои сме сигурни дека ќе ве воодушеват!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Jenna (@jennareadsbooks)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Heather (@theliteraturearchive)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miranda Mills (@mirandasbookcase)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Meryem Yıldız (@nordde_)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carolyn (@bright.light.interior)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Laura PifPaf (@laurapifpaf)

Погледнете ги овие 15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар