Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Кога станува збор за посвојување куче од засолниште, постарите кучиња честопати се занемаруваат. Помладите животни честопати се сметаат за неоспорно симпатични, но и постарите миленици имаат специјален шарм и многу љубов да дадат! Во обид да им помогне на своите постари кучиња да го привлечат вниманието што го заслужуваат, едно засолниште за животни во Флорида дојде до една разиграна идеја. Персоналот ги облече своите постари кучиња како да се постари граѓани за симпатична фотосесија.

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Засолниште за животни ги облекува постарите животни како постари граѓани за симпатична фотосесија

Погледнете ги и овие слатки фотографии од кучиња кои уживаат во есента.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар