Плетени парчиња облека: 7 комбинации за 7 дена

Плетени парчиња облека: 7 комбинации за 7 дена

Кога ќе настапат студените денови, парчињата облека по коишто посегнувате секој ден обично се плетени. Кон крајот на есента и почетокот на зимата, широките џемпери и меките кардигани ги заменуваат сите тенки кошули и маички што ги носевте дотогаш и стануваат главен дел од вашите комбинации.

Сигурно веќе знаете како да ги комбинирате овие топли парчиња облека, но ако сакате малку да експериментирате, погледнете ги фотографиите во продолжение што би можеле да ве инспирираат за претстојната седмица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helena Glazer (@brooklynblonde1)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirjam Flatau (@mija_mija)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rita Rumora (@ritarumora)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by aylin koenig (@aylin_koenig)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Roe (@sophiaroe)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Lešić (@lidijalesic)

Погледнете ги овие совршени есенски комбинации со цветни фустани.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар