Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Цветните фустани не се резервирани само за топлите летни денови. Тие можат многу лесно да ви овозможат да создадете совршен есенски стил. Единствено што треба да направите е да го зачините нивниот изглед со малку потопли детали. Првиот чекор што треба да го направите е изборот на модел на фустан. Најдобро е да барате инспирација во есенските бои, мириси и вкусови.

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Ако сте подготвени навистина да ги воодушевите сите околу вас, изберете црвен цветен мини фустан кој ќе изгледа совршено со длабоки црни чизми. Беретката и чантата е сè што ви треба во таа комбинација.

Кога ќе одите на прошетка, не пропуштајте ја можноста да го прошетате вашиот цветен миди фустан со подлабоко деколте, над кој црната кожена јакна ќе ви стои совршено. Исто така, јакните од вештачко крзно се совршени за комбинирање со цветни фустани од сите должини, особено макси фустаните.

Фустани на преклоп, раскроени, мини, миди или макси – изборот останува на вас, а во продолжение погледнете како да ги комбинирате со кожени јакни, чизми, чевли, кардигани и додатоци како шалови, марами и чанти.

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Погледнете кои 8 работи треба да ги има секоја модерна жена оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар