Филмови што ќе ве прошетаат низ светот овој викенд

Филмови што ќе ве прошетаат низ светот овој викенд

Ако моментално не сте во можност да патувате некаде, ништо не ве спречува да фантазирате или да планирате да посетите некоја дестинација којашто не сте ја посетиле досега. Овие филмови нека ви послужат како инспирација за вашето следно патување.

1. „Австралија“ (Australia)

Дестинација: Северна Австралија

2. „Јади, моли се, љуби“ (Eat Pray Love)

Дестинација: Индонезија, Италија, Индија

3. „Грејс од Монако“ (Grace of Monako)

Дестинација: Монако

4. „Талентираниот господин Рипли“ (The Talented Mr. Ripley)

Дестинација: Ишија, Италија

5. „Сексот и градот 2“ (Sex and the City 2)

Дестинација: Абу Даби, Обединети Арапски Емирати (снимен во Маракеш, Мароко)

6. „Двете лица на јануари“ (The Two Faces of January)

Дестинација: Грција

7. „Магија под месечината“ (Magic in the Moonlight)

Дестинација: Азурен Брег, Франција

8. „Вики Кристина Барселона“ (Vicky Cristina Barcelona)

Дестинација: Барселона, Шпанија

9. „Изгубени во преводот“ (Lost In Translation)

Дестинација: Токио, Јапонија

Погледнете кои се најочекуваните филмови со суперхерои за 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар