Татко побарал од интернет заедницата да ја фотошопира неговата 6-неделна ќерка откако починала

Единствените фотографии што ги имал таткото Нејтан Стефел биле со медицински цевки кои целосно ја прекривале.
Датум: 16 јул 2014
, Автор:

Еве како промената на лозинката може да ви го промени животот

Во момент на најголемата животна пресвртница, збунетост и изгубеност, Маурисио Естреја се сетил на советот од својот поранешен шеф – избрал нова лозинка за да си го промени животот. И успеал...
Датум: 12 јул 2014
, Автор:

Цртеж со силна порака кој го трогна светот

Во видеото можеме да видиме како младото момче излегува со креди в раце на игралиштето и почнува нешто да црта. А она што го нацртал е причината што останаа трогнати многу луѓе ширум светот.
Датум: 30 јун 2014
, Автор:

Тажна венчавка со многу солзи: Кажал „да“, а потоа починал

Роуден Гоу починал само 10 часа откако пред свештеникот ѝ кажал да на својата идна сопруга Лејзел.
Датум: 25 јун 2014
, Автор:

Топлата приказна за неодоливото прасенце на тркала ќе ви покаже дека сите препреки во животот можат да бидат надминати

Дури и едно мало и беспомошно прасенце може да биде доволно силно да ги надмине сите препреки кои животот му ги приредува.

Рејланд, девојчето кое на 5 години постана момче

Кога во 2007 година, Џек и Хилари Витингтон дознале дека ќе имаат ќерка, ни најмалку не очекувале дека за неколку години истото дете ќе стане нивни син.
Датум: 30 мај 2014
, Автор:

15 застрашувачки работи кои деца им ги кажале на нивните дадилки

Што ако наместо на филм, децата во реалниот живот ни кажат работи со кои можат да нѐ престрашат до смрт? Што ако го оставите детето на дадилка, и тоа ѝ каже дека е умрено или дека има дух позади неа? Што би направиле?
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

Малата коза Фрости ќе ви го стопи срцето

Јарето Фрости стана вистински хит на интернет откако се прочу за болеста на неговите задни ножиња, која ја здобило брзо по раѓањето...
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

Дом за поранешни проститутки во Мексико

Погледнете го животот на жените во овој дом низ слики.
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

После ова никогаш повеќе нема да гледате исто на фотографиите „пред и потоа“

Брамфит избрала фотографија од себеси од периодот кога тренирала за натпревар во бодибилдинг за „пред“ и фотографија од себеси откако родила за „потоа“.
Датум: 16 мај 2014
, Автор:

Слоновите имаат долго памтење, но овие два на ова нема да се сеќаваат

Никој не ги опил намерно, но тие изеле голема количина ферментирани плодови од дрвото марула и ефектот е очигледен – пијани слонови. :)
Датум: 25 апр 2014
, Автор:

Инспиративна приказна за првите чекори на едно мало девојче

Борбата на 5-годишната Идн Грејс во процесот да научи да оди откако ѝ било дијагнозирано ретко хромозомско нарушување.