02 јули 2015 | Кафе пауза

Коали кои се стремат да ја преземат модната индустрија

Супер моделите не им можат ништо на овие супер слатки животинчиња. Погледнете и уверете се и сами дека тие имаат природен талент за позирање.
Датум: 02 јул 2015

Најевтини и најефикасни начини засекогаш да се ослободите од мравките

Мравките се здодевни штетници кои никој не ги сака во својот дом. Затоа пронајдовме ефективни решенија кои ќе ги уништат, а не ви се потребни никакви инсектициди. Голем дел од овие нешта сигурно ги имате дома.

9 лесни замени на старите парчиња за вашата облека да биде потренди

Ако сакате да ја фрлите старата облека и да ја замените со нова, овие 9 совети ќе ви бидат од голема помош...

Хороскопските знаци и сексот: Девицата сака акробации, Лавот орален секс

Непостојаните Близнаци сакаат визуелна и допирна стимулација, Бикот е љубител на кучешката поза, а Јарецот сака да е одозгора. Погледнете што сакаат хороскопските знаци во сексот.

5 причини зошто треба да се ослободите од перфекционистичката природа

Перфекционизмот е напорна навика која има моќ да ви го уништи животот. А освен тоа, постојат уште 4 причини зошто треба да се ослободите од него. Погледнете кои се тие.

ТВ серија: Луѓе (Humans)

Што навистина значи да се биде човек?

19 фитнес ѕвезди кои сите ги следат на Инстаграм

Доколку не ги познавате овие имиња, тогаш дефинитивно веднаш треба да ги запознаете.

Добри новости: Зошто никогаш не треба да го прескокнувате десертот?

Спротивно на општото верување, десертите се многу добри за нашето здравје, па токму затоа и не би требало да се одрекувате од нив.

11 маки со кои се соочуваат луѓето без чувство за ориентација

Не е лесно да не знаеш каде се наоѓаш. А празниот мобилен или немањето мрежа не помага...

5 летни митови во кои нема ниту трошка вистина

Науката ни покажува дека во овие мудрости нема никаква вистина, додека пак некои од нив можат и лошо да влијаат на нашето здравје.

Писмо од една мајка кое ќе ве допре во срцето: Сине, ти нема да се сеќаваш…

Џесика Димас, позната писателка, напишала едно трогателно писмо до нејзиниот син, од кое на секоја мајка ќе ѝ се насолзат очите. Го пренесуваме во целост.
Датум: 02 јул 2015
, Автор:
12