Коали кои се стремат да ја преземат модната индустрија

Коали кои се стремат да ја преземат модната индустрија

Супер моделите не им можат ништо на овие супер слатки животинчиња. Погледнете и уверете се и сами дека тие имаат природен талент за позирање.

1. „Леле, не знаевте дека коалите можат да бидат модели?“

Koala

2. „Со оваа поза се појавив на насловната на ‘Космополитен’.“

2-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk

3. „Мојот хонорар е повисок одошто на другите, но дали некој од нив може да ја изведе оваа поза? Не? Така и си мислев!“

3-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk

4. „Кажувам сè со еден поглед.“

4-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk

5. „Ахххх, неодолива сум!“

5-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk

6. „Не ме гледај, незгодно ми е.“

6-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk

7. „Се шегувам не ми е, слободно гледај ме.“

7-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk

8. „Ќе паднете на мојот шарм.“

8-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk

9. „Со оваа фотографија фатив тезга за Фешн вик.“

9-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk

10.„Уф, напорно е цело време да те фотографираат.“

10-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk

11.„Имам чувство како да не ми верувате.“

11-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk

12. „Моделот се измори. Време е да ми се тргнете од глава. Нема веќе фотографирање!“

12-Koali-koi-se-stremat-da-ja-prezemat-modnata-industrija-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар