14 мај 2015 | Кафе пауза

Како да ги спречите пролетните акни?

Со зголемувањето на температурите често се менува и изгледот на кожата. Се надеваме дека ќе се здобиеме со секси исончан тен заради кој ќе изгледаме супер и без шминка, но...
Датум: 14 мај 2015
, Автор:

10 ситуации во кои можат да се најдат само зависниците од чоколадо

Љубителите на чоколадо се согласуваат околу едно – не можат да си го замислат животот без него. Секогаш носите барем едно со себе и планирате кои нови вкусови набрзо да ги пробате.
Датум: 14 мај 2015
, Автор:

Време е да го изгасите профилот: 13 начни на кои социјалните мрежи лошо ви влијаат

Сетете се кога за последен пат сте седеле цел ден без да ги проверите профилите на социјалните мрежи. Не можете да сè сетите?

Драма, фантазија и комедија: 3 ТВ серии на кои треба да им дадете шанса

Доколку ви се допадне жанрот, тогаш има големи шанси да ви се допаднат и темите кои тие ги обработуваат.

8 митови за мажите во кои мора веднаш да престанете да верувате

Постојат некои причини за мажите кои во поголемиот дел од случаите се вистинити, како на пример, тие сакаат пиво и орален секс. Но, постојат и некои верувања кои се тотална глупости, како следниве 8...

Љубовен тест: Дали сте пар кој ќе остане засекогаш заедно?

Земете лист и пенкало, одговорете искрено на овие прашања и откријте дали сте во врска која има долга иднина...

5 видови сексуални односи кои ги искусувате кога сте во долга врска

И покрај тоа што има големи шанси да имале безброј пати односи, погледнете ги следниве 5 видови секс кои ги искусуваат оние кои се во врска подолго време...

98 совршено исечени коцкички од различна храна кои ќе ве направат гладни за перфекција

Холандските артист Лернет и Сандер исекле различна сирова храна на 98 совршени парчиња во вид на коцки со димензии 2,5 x 2,5 x 2,5 см. На овој начин тие создале многу привлечна геометриска слика.
Датум: 14 мај 2015
, Автор:

Направете сами: Колоритни миризливи свеќи за вашиот дом, составени од мрсни боички

Што се случува ако решите да „боите“ надвор од линиите и да ја искористите оваа мрсна боичка за нешто сосема ново?

Браво професоре! Бебе почнува да плаче за време на предавање, професорот реагира на најдобриот можен начин

Професорот Сидни Енглберг не се збунил кога едно бебе почнало да плаче чија мајка ги посетува неговите предавања.
Датум: 14 мај 2015
, Автор:

19 нешта кои ги разбираат само девојките кои не носат штикли

Потпетиците не се секогаш пријатни за носење и тоа може да го потврди секоја жена.
12