08 јуни 2015 | Кафе пауза

Како да ги претворите кратките безначајни разговори во долги и интересни?

На некои луѓе комуникацијата им е вешта страна, но некои не се толку снаодливи при разговарањето. Еве неколку начини кои можат да направат полесно да го одржите разговорот.

Најновиот тренд кој го освои светот на модата: Поло маици

Во последно време спортот длабоко навлезе во светот на модата. Освен патиките, најновото „ит“ парче што ги „тресе“ модните ентузијасти се поло маиците.

Трик за време на утринското туширање кој го намалува стресот

За време на утринското туширање, поточно пред да излезете од туш кабината, пробајте да го направите овој брз трик кој ќе ви ја обнови енергијата и ќе ви го намали стресот.

Научниците откриле зошто лебот секогаш паѓа на намачканата страна

На сите ни се случило понекогаш лебот да ни падне од рака и да се преврти на намачканата страна. Научниците го имаат одговорот на оваа мистерија.

Животински портрети кои покажуваат силни „човечки“ емоции

Многу од нас гледаат на животните како на човечки суштества и нормално е дека некои од фотографите го имаат истиот поглед кон нив.

Како да откриете дали на вашето тело му недостасува цинк?

Постојат многу симптоми кои укажуваат на недостаток на цинк, започнувајќи од чувства на напнатост и умор кои водат кон депресија, па сè до проблемите со кожата, косата и плодноста.

5 најголеми добитници на лотарија, а губитници во животот

За многу луѓе добивањето на главната премија на лото значи остварување на сонот. За жал, таа огромна сума пари си има своја тежина каква што некои личности не можат да поднесат.

Скриените опасности во лакот за нокти

Погледнете ги следниве скриени опасности кои се наоѓаат во лаковите за нокти за кои никој не зборува...

Никогаш повеќе не седнувајте зад волан без да го направите ова…

Клучна ситница која може да ви го спаси животот во сообраќајот.

Ова едноминутно правило може да ви открие дали зборувате премногу

Со цел да ја избегнете репутацијата брбливци без мерка, научете кога е правилното време да сопрете со говорење.

Како секој хороскопски знак би реагирал на веста дека доаѓа крајот на светот?

Што мислите, како вие би реагирале доколку дознаете дека утре светот ќе престане да постои?

Како да одберете костим за капење без многу мака?

Бела кожа на која се познава секоја несовршеност, силни рефлектори во кабините за пресоблекување, многу модели, а вам ништо не ви се допаѓа. Проблемите може да се намалат доколку ги следите овие совети.
Датум: 08 јун 2015
12