3 совети за нозете да ви изгледаат подолги во рамни чевли

Многу жени, особено оние со поситна градба, сакаат да ја издолжат својата фигура, а модните експерти откриваат 3 начини на кои тоа може да се постигне.
Датум: 01 јун 2015
, Автор:

2 нешта кои многу несигурните луѓе ги споделуваат на Фејсбук

Луѓето чувствуваат различно ниво на комфор кога станува збор за споделувањето на Фејсбук. Една нова студија објавена во списанието Лични индивидуални разлики го објаснува ова.
Датум: 01 јун 2015
, Автор:

5 здравствени факти кои произлегуваат од бојата на очите

Неколку неодамнешни истражувања откриваат дека постои поврзаност помеѓу бојата на очите и здравствената состојба на телото.

10 најубави места на светот!

Природата ни подарила богатство од разновидност и убавина, а денес некои од овие места се најпопуларни дестинации.

35 знаци дека тој не глуми незаинтересиран за да ве привлече, туку едноставно си игра со вас

35 знаци кои укажуваат дека тој навистина не е заинтересиран за вас и дека постојано си игра со вашите чувства...

Невербален психолошки тест кој продира во несвесното: Која личност не би сакале да ја сретнете?

Целта на овој тест било да се истражат најдлабоките потиснати импулси на личноста

Неверојатни дрвени скулптури од секојдневни предмети

Резбите од дрво се уметност која многу луѓе ја немаат усовршено, но меѓу тие кои ја имаат, Ливио Де Марки е еден од најдобрите.

7 секс прашања кои секој пар треба да си ги постави

Запалете неколку свеќи, пуштете ја вашата омилена музика, сипете 2 чаши вино и почнете да разговарате со вашиот партнер...

Природен лек: Комбинација за која се тврди дека спасува животи

Постојат многу истражувања за сода бикарбоната и лимонот како комбинација која може да има голема корист за човечкото тело.

8 најчести двоумици кога е кафето во прашање

Што е со оние споредни ефекти кои кафето ги има врз нас, а за кои веројатно сите барем еднаш сме се запрашале?

6 нешта за кои мора да престанат да размислуваат сите оние кои премногу се грижат

6 нешта кои трошат најголем дел од вашата енергија и кои конечно треба да најдете начин како да ги исфрлите од вашите мисли...

Беспрекорниот моден стил на Тејлор Свифт

Инспирација за вашата нова модна комбинација...
12