Природен лек: Комбинација за која се тврди дека спасува животи

Постојат многу истражувања за сода бикарбоната и лимонот како комбинација која може да има голема корист за човечкото тело.

priroden-lek-kombinacija-za-koja-se-tvrdi-deka-spasuva-zhivoti-kafepauza.mk

Многу луѓе тврдат дека комбинацијата од лимон и сода бикарбона е многу корисна за убивање на ракот и е 10.000 пати појака отколку хемотерапијата.

Лимонот е докажано антиканцероген. Се тврди дека има силен ефект против цисти и тумори. Факт е дека ова јужно овошје може да убие рак, посебно неговата кора која е преполна со терпени како што е д-лимоненот.

Лимонот и содата се од алкална природа, што значи дека ја нормализираат pH вредноста на телото, а со тоа не се дозволува понатамошно ширење на ракот.

Сè што треба да направите е да измешате две лажички органски лимон со пола лажичка сода бикарбона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Верува во луѓето и сака да ги разбира. Музиката – страст, кафето – љубов. Позитивна личност и ја гледа добрата страна и во најлошите работи. Невозможното е возможно кога ќе се открие вистинскиот пат.

Поврзани содржини

Остави коментар