Беспрекорниот моден стил на Тејлор Свифт

Започнувајќи од 2007-ма година, па сè до денес, Тејлор Свифт ни покажува дека покрај нејзиниот талент за пеење, таа има и неверојатен вкус кога станува збор за мода. Без разлика дали носи маичка и кратки шорцеви или долг елегантен фустан, таа секогаш знае да го избере она што најдобро ѝ стои на нејзината фигура, истакнувајќи ги најдобрите страни на своето тело. Погледнете ги следниве фотографии кои ни го покажуваат беспрекорниот стил на Тејлор Свифт и кои можеби ќе ве инспирираат за вашата нова модна комбинација…

(1) Беспрекорниот моден стил на Тејлор Свифт

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар