Кафе-позадина за вашиот десктоп #19

Време е да се подготвите за Денот на вљубените на секој можен начин. Веруваме дека ќе го одбележите со стил, а во меѓувреме, не заборавајте да се чувствувате љубовно. Напијте се по едно кафе со срце со вашиот љубен.
Датум: 07 фев 2011
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #18

Уживате кога утрото ќе ви започне со весник и топло кафе, убаво засладено, декорирано, со многу пена на врвот. Две коцки шеќер, тазе кафе во зрна и омилениот печатен медиум на вашето биро - тоа е сè што треба...
Датум: 31 јан 2011
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #17

Традиционална десктоп позадина која не потсетува на мирисот и вкусот кои ги има кафето доколку се приготви веднаш откако е сомелено. Нема поинтензивен мирис на кафето од овој.
Датум: 24 јан 2011
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #16

Густо еспресо на едната страна, чиста кафена подлога за вашите икони на другата... Љубителите на кафето и на боите на кафето сигурно ќе уживаат во оваа десктоп-позадина. Ќе ви овозможи уредност и естетика на работната површина.
Датум: 17 јан 2011
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #15

Празниците официјално завршија. Расчистете сè што остана нерасчистено од лани и направете си уредна околина за работа за оваа година.
Датум: 10 јан 2011
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #14

Завршете ја годината со чисти мисли и без задачи кои висат во воздух за во 2011. Просторот од левата страна на позадината е голем и чист. Потрудете се таков да остане што подолго и во следната година.
Датум: 28 дек 2010
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #13

Крајно време е да ја поставите новогодишната елка, барем на вашиот десктоп во омилената шолја со кафе.
Датум: 21 дек 2010
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #12

Оваа слика на вашиот монитор ќе ви предизвикува возбуда и истовремено ќе ви дава енергија. Комбинација е од двете работи во кои најмногу уживате, прекрасното голо женско тело и кафето.
Датум: 14 дек 2010
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #11

Естетска кафе-позадина за љубителите на убавото... Вашиот омилен пијалак секогаш го сакате убаво сервиран, разблажен со млеко и засладен со неколку чоколадни бонбони кои ги чувате за после последната голтка.
Датум: 07 дек 2010
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #10

Чисто филтер кафе, елегантно послужено, придружено со есенско ливче... Сосема соодветно за сезонава и вистински избор за љубителите на филтер кафе, без додатоци.
Датум: 30 ное 2010
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #9

Ви треба јакиот мирис и вкус на онаа густа магична напивка за да ви го разбуди умот и да ви ги држи мислите свежи. - Вие сте за турско кафе, а веројатно ќе уживате и во оваа декстоп позадина...
Датум: 23 ное 2010
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #8

Спој од уметност, креативност, нежност и несреденост ја одликува десктоп позадината што ја избравме за оваа недела. Би била добар избор за луѓето кои се занимаваат со креативна работа...
Датум: 09 ное 2010
, Автор: