Цитрусни овошја

Тие се најголем извор на Витамин Ц. Нивните плодови се јадат свежи, се користат за ублажување на болката при каснување од пчела и да не заборавиме, нашите мајки ни ги даваат за подобрување на имунитетот во зимските периоди.
Датум: 31 јан 2011
, Автор:

Интервју со Serpentine Fire

„Се надеваме дека ќе оставиме печат на македонската андерграунд сцена како бенд кој истрајал, има барем 5-6 албуми позади себе и многу концерти. Сакаме да бидеме бенд кој би влијаел на идните генерации и да бидеме инспирација за некој да направи поголем успех.“
Датум: 31 јан 2011
, Автор:

Автопортрети од разголената Јулија Городински

Оваа Израелка со потекло од Белорусија, спојувајќи ги портретите и пејзажите во едно создава сензуална серија на автопортретини приказни.

Кафе-позадина за вашиот десктоп #18

Уживате кога утрото ќе ви започне со весник и топло кафе, убаво засладено, декорирано, со многу пена на врвот. Две коцки шеќер, тазе кафе во зрна и омилениот печатен медиум на вашето биро - тоа е сè што треба...
Датум: 31 јан 2011
, Автор: