07 декември 2010 | Кафе пауза

Како да го освоите Стрелецот по кој копнеете?

Мажите родени во хороскопскиот знак Стрелец се весели, палави, забавни и паметни личности.
Датум: 07 дек 2010
, Автор:

Подароци за колегите

За роденден, слава, празник или за Нова година, погледнете неколку идеи за подароци за колегите од работа кои навистина го заслужиле тоа од вас.

Како да бидете пофотогенични?

Како и многу други работи во животот така и позирањето е талент кој може да се подобрува и усовршува.
Датум: 07 дек 2010
, Автор:

Интересни факти за најпознатите композитори на класична музика

Моцарт, Бах, Хендел, Вивалди, Чајковски... покрај сè, биле само луѓе. Имале љубовници...

Кафе-позадина за вашиот десктоп #11

Естетска кафе-позадина за љубителите на убавото... Вашиот омилен пијалак секогаш го сакате убаво сервиран, разблажен со млеко и засладен со неколку чоколадни бонбони кои ги чувате за после последната голтка.
Датум: 07 дек 2010
, Автор: