Прекрасни тетоважи кои би му се допаднале на секој љубител на мачките

Прекрасни тетоважи кои би му се допаднале на секој љубител на мачките

Мачките отсекогаш се користеле како симболи низ историјата. Во древниот Египет тие биле познати како „мау“, се поврзувале со божиците Исис и Бааат и честопати биле прикажувани на цртежи и дури биле мумифицирани. Во Грција, тие биле поврзани со чистота, страст, нечесност и лукавост.

Во денешно време, мачките се поврзуваат со независност и се симболи на бунтот. На пример, според закон во Јужна Кореја, тетоважите смеат да ги прават само медицински практиканти. Па затоа, во знак на протест, љубителите на тетоважи започнале да се тетовираат. Ги собравме најинтересните тетоважи и ги претворивме во една прекрасна галерија каде што ги глорифицираме овие величествени суштества. Погледнете!

1-prekrasni-tetovazhi-koi-bi-mu-se-dopadnale-na-sekoj-ljubitel-na-machkite-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар