Артистка создава прекрасна и разнобојна уметност од хартија

Артистката Сена Руна, од Истанбул, ја напуштила својата долгогодишна работа со цел да ја следи својата уметничка страст. Таа решила да го претвори своето хоби во работа со полно работно време каде што преку своите дела креативно го изразува инспиративниот свет околу неа. Погледнете дел од нејзината неверојатна уметност…

(1) Артистка создава прекрасна и разнобојна уметност од хартија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар