07 август 2015 | Кафе пауза

Се прашувате како да ги преживеете летните горештини без клима уред? Погледнете ги овие алтернативи!

До пред неколку години живеевме без клима уреди и се разладувавме на поинакви начини...

Што не би требало да им кажувате на луѓето кои не сакаат да излегуваат?

Излегувањата се омилената активност на многу луѓе, но „многу“ не ги опфаќа сите луѓе на планетава.

Филм: Пиксели (Pixels)

Вонземјани ја напаѓаат Земјата со карактери од ретро видео игри

12 сериски убијци и нивните последни зборови од кои ќе ви поминат морници низ телото

Соочени со смртта, последните зборови на овие сериски убијци варираат од прифаќање и споделување љубов кон најблиските, па сè до негирање и очајно обидување за спас.

Внимание: Овие 4 намирници никако не смеете да ги замрзнувате!

Замрзнувачот, откако постои, ни го олесни животот, но некои намирници едноставно не треба да се чуваат таму.

Артистка создава прекрасна и разнобојна уметност од хартија

Артистката Сена Руна, од Истанбул, ја напуштила својата долгогодишна работа со цел да ја следи својата уметничка страст.

Мачките не се ладни, тие имаат емоции исто како и вас

Постои стереотип за мачките дека се ладни и оддалечени, но...

4 кратки и лесни совети за чистење на вашиот несесер во лето

Дали знаевте дека некои производи кои се одлични за во зима можат да бидат многу штетни во лето?

Дали вашиот партнер е зависник? 3 знаци да откриете за сигурно

И како да се справите со оваа застрашувачка состојба...

9 кратки и лесни рецепти од само 3 состојки кои ќе ве натераат да си ги излижете прстите

Благо или солено, ваш е изборот, еве 9 рецепти од само 3 состојки кои ќе ве нахранат, заситат и заблажат.
12