Мачките не се ладни, тие имаат емоции исто како и вас

Мачките не се ладни, тие имаат емоции исто како и вас

Постои стереотип за мачките дека се ладни и оддалечени. Но, оваа серија од фотографии ни покажува дека тие всушност се способни за голем број емоции кои лесно можат да се прочитаат на нивниот лик. Погледнете ги следниве мачки, чии емоции се движат од сериозни, па сè до будалести, покажувајќи ви дека и тие исто како вас имаат емоции…

Одмаздољубива

Одмаздољубива


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар