Секојдневниот живот на храната и пијалаците

Станува збор за артист од Малезија, познат како „Flying Mouse 365“ кој верува дека секоја маица претставува празно платно на кое можат да се изложат емоциите пред светот. Во својата најнова серија илустрации, тој ни покажува еден сосема поинаков свет, во кој доминираат храната и пијалаците. Погледнете го нивното секојдневие, додека тие се борат да преживеат уште еден ден, исто како и луѓето…

Летен леб


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар