06 август 2015 | Кафе пауза

Негативните луѓе никогаш нема да ви донесат позитивен живот: Ослободете се од нивното влијание!

Никои луѓе сами создаваат невреме, а потоа се лутат кога ќе започне да врне.

7 совети за правилно нанесување крема за сончање

Многу луѓе мислат дека правилно нанесуваат крема за сончање, но вистината е малку поинаква...

Мислите дека се заљубувате пребрзо? Ако се присутни овие знаци, тогаш сте во право!

Љубовта не треба да ја брзате, барем така велат, но ретко кој може да се придржува до тоа.

5 намирници кои ќе ја „убијат“ желбата за слатки

Овие здрави намирници ќе ја задоволат вашата дневна потреба за шеќер, а притоа нема да му наштетат на вашето здравје.

ТВ серија: Крпачи (Stitchers)

Што би се случило доколку можете да истражувате нечие убиство во неговите сеќавања?

Застрашувачки и широко распространети видови смртни казни низ историјата од кои ќе се згрозите

Погледнете 10 од најшироко распространетите, но истовремено и најзастрашувачките смртни казни низ историјата...

Со помош на овие мејкап трикови вашите брчки ќе бидат помалку видливи

Добрата рутина за разубавување и здравата исхрана може да направат чуда за вашата кожа, но што може да направите за да изгледате помладо во истиот момент?

5 видови лекови без кои не смеете да одите на годишен летен одмор

Покрај кремата за сончање со заштитен фактор, препорачливо е да земете со вас и минијатурна аптека која би можела да ви притреба.

10 знаци дека претерано се грижите за туѓото мислење

Оваа желба да се знае сè што се случува може да биде клучна за ниската самодоверба како и за зголемување на анксиозноста.

6 вкусни причини зошто мажите кои знаат да готват се подобри во кревет

Ако не можете да ја поднесете топлината, излезете од кујната.
12