Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Датум: 08 мар 2022
Коментари: исклучени

Маја Вронска е архитектка од Полска која се занимава и со сликање. Нејзините акварели се фокусираат на дел од најпознатите градови во светот и нивната архитектура. Во продолжение погледнете дел од нејзините преубави дела.

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Париз, Франција

 

 

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Њујорк, САД

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Венеција, Италија

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Венеција, Италија

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Мостот Голден Гејт, САД

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Бурано, Италија

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Сан Телмо, Шпанија

 

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Фиренца, Италија

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Билбао, Шпанија

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Санторини, Грција

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Барлета, Италија

Овие акварели го доловуваат шармот на најпознатите градови во светот!

Коимбра, Португалија

Откако ги погледнавте овие акварели, можеби ќе сакате да погледнете и како уметник им додава ликови од цртаните филмови на сивите градови.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини