Да ви е мерак да работите од дома: Футуристички кабини кои функционираат како домашни канцеларии

Да ви е мерак да работите од дома: Футуристички кабини кои функционираат како домашни канцеларии

На сите вам ви е добро познато дека пандемијата наметна нови правила, а едно од нив е и работата од дома. Доколку имате потреба од канцелариски, удобен простор кој ќе го користите за вршење на своите работни задачи, можеби кабините на архитектонското студио Hello Wood се вистинското решение за вас. Станува збор за монтажните кабини Workstation Cabin кои можат да се постават за само два дена и се идеален избор доколку имате двор.

Да ви е мерак да работите од дома: Футуристички кабини кои функционираат како домашни канцеларии

Покрај необичната форма, овој вид кабина се одликува и со уникатен работен простор кој ќе ви обезбеди максимална удобност и флексибилност, а нејзиниот дизајн совршено се вклопува со околината. Освен тоа, кабината е звучно изолирана што овозможува непречено вршење на работните обврски. Таа е и добро осветлена, благодарение на големите прозорци. Кој не би сакал да има ваков работен простор?

Во продолжение погледнете како изгледаат овие фини, но практични кабини.

Да ви е мерак да работите од дома: Футуристички кабини кои функционираат како домашни канцеларии

Во продолжение погледнете како изгледаат овие фини, но практични кабини.

Во продолжение погледнете како изгледаат овие фини, но практични кабини.

Во продолжение погледнете како изгледаат овие фини, но практични кабини.

Во продолжение погледнете како изгледаат овие фини, но практични кабини.

Во продолжение погледнете како изгледаат овие фини, но практични кабини.

Откако ги погледнавте овие преубави кабини, можеби ќе сакате да погледнете и други дизајни за домашни канцеларии што ќе ве воодушеват.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар