Неверојатни јога пози што помагаат при справување со анксиозноста и депресијата

По долго страдање од анксиозност и депресија, кое следела по грабнувањето на своето шест месечно бебе, Хајди Вилијамс конечно нашла мир во јогата. Таа се чувствувала толку лошо што дури се обидела и да се самоубие, но сепак, практикувањето јога ѝ помогнало да го врати назад својот живот, па затоа сега сака да им помогне на оние коишто се наоѓаат во иста или слична ситуација.

Неверојатни јога пози коишто помагаат при справување со анксиозноста и депресијата

Откако почнала подобро да се чувствува, таа го посветила својот живот да ги инспирира другите преку процес на самолекување, при што водела онлајн група за поддршка каде што луѓето можеле да се поврзат едни со други. Нејзината главна цел е да се прикажат терапевтски часови по јога што се специјално дизајнирани за депресија и анксиозност. Таа исто така ги користи и социјалните медиуми со цел нејзината мисија да допре до што повеќе луѓе. Нејзините Инстаграм фотографии се придружени од инспиративни цитати за оние кои сѐ уште го бараат својот емоционален мир. Погледнете дел од неверојатните јоги пози кои оваа млада девојка ги препорачува на сите.

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар